Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Kategoria: ZSP Zakliczyn Opublikowano: środa, 01 listopad 2023 Maria Soska

Było ciekawie i niezwykle zaskakiwały zróżnicowane ceny nowości wydawniczych

Tegoroczne święto wszystkich czytelników oficjalnie rozpoczęło się w czwartek punktualnie o godzinie 12:00, krakowskim hejnałem w hali Wisła -  Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Hasłem przewodnim  tegorocznego wydarzenia czytelniczego były słowa Wisławy Szymborskiej - "tyle naraz świata ze wszystkich stron świata". W dobie natłoku komunikatów, w świecie, którym nic nie jest pewne, motto polskiej poetki niosło przesłanie, że poezja i  literatura pozwala wyhamować, zwolnić, zatrzymać się – skoncentrowania na chwili obecnej –  choć na moment pozwala zanurzyć się w zupełnie innej rzeczywistości. Poetka mimo, że niewiele podróżowała zachwycała się światem wnikliwie go obserwując, doceniała wielkie i malutkie rzeczy, odnajdywała piękno w codzienności.

 

Czytaj więcej...

Turniej Pocztów 2023

Kategoria: ZSP Zakliczyn Opublikowano: sobota, 14 październik 2023 Maria Soska

Z ogromną radością prezentujemy Laureatów tegorocznej edycji Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych Powiatu Tarnowskiego i Gminy Zakliczyn.

W tym roku do turnieju zgłosiło się 44 uczestników z ośmiu szkół gminy Zakliczyn i powiatu tarnowskiego. Turniej zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas VI do VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów  klas I do IV szkół ponadpodstawowych różnego typu. Turniej podzielony był na dwa etapy: teoretyczny i praktyczny który był poprzedzony szkoleniem z musztry ze sztandarem.

Głównym celem postawionym przez organizatorów przed uczestnikami turnieju było wzmocnienie patriotycznego procesu wychowawczego młodzieży szkolnej w poszanowaniu do polskich symboli narodowych, historii i tradycji.

 

Czytaj więcej...

Kiermasz

Kategoria: ZSP Zakliczyn Opublikowano: czwartek, 21 wrzesień 2023 Maria Soska

Szkolny Kiermasz Używanych Podręczników

W dniu 20 września w środę odbył się w czytelni biblioteki Szkolny Kiermasz Podręczników. Ta akcja to już tradycja w naszej szkole! Było gwarno i tłoczno – wiele książek znalazło nowych właścicieli. Mamy nadzieję, że zakupione podręczniki będą dobrze Wam służyły w tym nowym roku szkolnym!. Serdecznie dziękuję uczniom klas starszych za pomoc i zaangażowanie w organizacji akcji oraz wszystkim uczniom za zainteresowanie tym wydarzeniem.

 

Czytaj więcej...

Sprawozdanie

Kategoria: ZSP Zakliczyn Opublikowano: piątek, 23 czerwiec 2023 Maria Soska

WAKACJE

Nauczyciel: Maria Soska

Stanowisko: bibliotekarz

SPRAWOZDANIE  Z  BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ  

za rok szkolny  2022/2023

Czytaj więcej...