Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Kategoria: ZSP Zakliczyn Opublikowano: środa, 29 maj 2024 Maria Soska

 

 Logotyp NPRCZ 250roz  

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 15 000 zł na zakup nowości wydawniczych w  tym lektur i elementów wyposażenia biblioteki w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

Wartość zadania realizowanego przez Powiat Tarnowski wynosi 20 000 zł, w tym dofinansowanie 16 000 zł i wkład własny 4 000 zł, tj. 20% wartości zadania.
Zadanie jest finansowane ze środków publicznych otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego z budżetu państwa w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Powiat Tarnowski, który jest organem prowadzącym szkoły ponadpodstawowe przystąpił w 2024 roku do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach Priorytetu 3 .

Program dotyczy wspierania organów prowadzących szkoły oraz biblioteki szkolne i pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Realizacja zadania zaplanowana jest do 31 grudnia 2024 r.
W ramach Priorytetu 3 Programu wsparcie finansowe będzie mogło być przeznaczone na:
a) zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych oraz lektur szkolnych,
b) zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych:
• zakup sprzętu komputerowego do wykorzystania przez nauczyciela bibliotekarza,
• zakup oprogramowania dla bibliotek,
• zakup czytników e-booków,
• zakup elementów wyposażenia wnętrza biblioteki,
c) realizację działań promujących czytelnictwo:
• zakup książek będących nagrodami książkowymi dla uczniów biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo,
• organizację spotkań autorskich, wystaw i konkursów.

Dzięki dofinansowaniu wkrótce przestrzeń biblioteki zostanie zmodernizowana a zasoby naszej biblioteki wzbogacą się o nowe pozycje, które pozwolą Wam rozwijać zainteresowania.

plakat NPRCZ na www

 

 

 

Rocznica

Kategoria: ZSP Zakliczyn Opublikowano: czwartek, 09 maj 2024 Maria Soska

Relacja z obchodów 233. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Tegoroczne obchody 233. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja w naszej gminie rozpoczęto Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. św. Idziego opata w Zakliczynie, którą odprawił proboszcz parafii ks. Paweł Mikulski.

Po mszy, poczty sztandarowe szkół i mieszkańcy przeszli pod pomnik  św. Jana Pawła II gdzie wspólnie odśpiewano Hymn Zakliczyna. Następnie władze samorządowe wraz z burmistrzem Gminy Dawidem Chrobakiem, wiceprzewodniczącą powiatu tarnowskiego Ireną Kusion i przewodniczącym Rady Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego – Arkadiuszem Mularczykiem złożyli kwiaty, a przedstawiciele szkół zapalili lampiony pamięci przed pomnikiem Karola Wojtyły - papieża Polaka.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Ania Wieloszyńska, Oliwia Mikołajczyk, Kasia Toboła, Gabrysia Lasota, Szymon Michalik i Dawid Styczeń.

a1

 

Zapalmy światełko pamięci dla św. JP II w oknach naszych domów 2 kwietnia (wtorek) o godz. 21.37.

światełko1 2023

W tym roku  2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Był to Papież epokowy, myśliciel, filozof, człowiek kultury i sztuki. Aktor, poeta i miłośnik gór. Zasłynął jako niezłomny pielgrzym oraz niezwykły inspirator przemian na świecie.

Czytaj więcej...

Statystyka i sprawozdanie

Kategoria: ZSP Zakliczyn Opublikowano: wtorek, 23 styczeń 2024 Maria Soska

PIERWSZY SEMESTR

w roku szkolnym 2023/2024

I DANE DOTYCZĄCE UDOSTĘPNIANIA dokumentów bibliotecznych

Liczba zapisanych uczniów w bibliotece: 522

Liczba czytelników-uczniów: 265

Liczba ogółem wypożyczonych książek i pomocy edukacyjnych: 737

Liczba wypożyczeń na jednego czytelnika: 2,78%

 2023 2024Statystyka semestr

Liczba wypożyczeń prezencyjnie według rejestru w zeszycie czytelni: 107 dokumentów, były to njczęściej edukacyjne pomoce do diagnozowania wiedzy i umiejetności uczniów oraz słowniki.

 

Czytaj więcej...

Życzenia

Kategoria: ZSP Zakliczyn Opublikowano: czwartek, 21 grudzień 2023 Maria Soska

Świąteczne kartki to jedna z najpiękniejszych tradycji i świetny sposób na skontaktowanie się z znajomymi, przyjaciółmi i bliskimi. Niech te piękne kartki świąteczne, wykonane z pomocą uczennic Liceum Ogólnokształcącego, zachęcą do kreatywnych pomysłów w świątecznym czasie Bożego Narodzenia.

Pięknego  i radosnego świętowania 

Kar1