Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Kategoria: ZSP Zakliczyn Opublikowano: środa, 01 listopad 2023 Maria Soska Drukuj

Było ciekawie i niezwykle zaskakiwały zróżnicowane ceny nowości wydawniczych

Tegoroczne święto wszystkich czytelników oficjalnie rozpoczęło się w czwartek punktualnie o godzinie 12:00, krakowskim hejnałem w hali Wisła -  Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Hasłem przewodnim  tegorocznego wydarzenia czytelniczego były słowa Wisławy Szymborskiej - "tyle naraz świata ze wszystkich stron świata". W dobie natłoku komunikatów, w świecie, którym nic nie jest pewne, motto polskiej poetki niosło przesłanie, że poezja i  literatura pozwala wyhamować, zwolnić, zatrzymać się – skoncentrowania na chwili obecnej –  choć na moment pozwala zanurzyć się w zupełnie innej rzeczywistości. Poetka mimo, że niewiele podróżowała zachwycała się światem wnikliwie go obserwując, doceniała wielkie i malutkie rzeczy, odnajdywała piękno w codzienności.

Podniosła atmosfera w pierwszym dniu targów książki, była wyjątkowa i udzieliła się wszystkim odwiedzającym. Entuzjaści czytelniczego wydarzenia oprócz świętowania, mieli możliwość zdobycia ulubionych autorów w promocyjnej cenie. Jako zawodowy czytelnik zaręczam, że „nie wiało nudą”. Uczniowie skorzystali z bardzo szerokiej oferty wydawniczej polskich i zagranicznych publikacji, spotkali się z wydawcami, księgarzami i autorami książek. Czytelnicze wydarzenie dostarczyło wszystkim wielu przyjemnych doznań oraz wzbogaciło prywatne biblioteczki o kolejne pozycje.

TARGI KSIĄŻKI 26.10.23 www

przypominam

koszt przejazdu i biletu łącznie 50,00 zł

organizacyjne spotkanie odbędzie się w 25 października (środa)

o godz. 12:20 (po piątej lekcji), obecność obowiązkowa.

Pobierz plikZgoda Zapoznaj się - Regulamin

PLAN Wycieczki

Zapraszam na stronę https://www.ksiazka.krakow.pl na której znajdziecie czwartkowy program dla zwiedzających m.in na stoisku  B49 w Hali "DUNAJ" prowadzona będzie akcja "Książka za książkę" każdy kto odda na stoisku książkę otrzyma kupon rabatowy na nowy tytuł.

Więcej informacji dotyczących programu zwiedzania i wyjazdu do krakowa przekażę na organizacyjnym spotkaniu które odbędzie się w 26 października (środa) o godz. 12:20 (po piątej lekcji), obecność zgłoszonych uczetników Międzynarodowych Targów Książki obowiązkowa.

2 Targi 2022

UWAGA!

Wpłaty za ulgowy bilet i przejazd do Krakowa należy dokonać do 21.10. (piątek) - ostateczny termin.

1 2022 Targi Książki

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Targi Książki 2021

24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie od czwartku do niedzieli będą inspirowane twórczością wybitnego polskiego futurologa Stanisława Lema, który napisał, że człowiek żyje zmianą. Tegoroczna edycja Targów będzie wydarzeniem, które połączy tradycyjną formułę w hali z działaniami online na Wirtualnej Platformie.

Ze względu na ograniczenia i  bezpieczeństwo nie będzie w tym roku organizowany  grupowy wyjazd uczniów naszej szkoły.

Zachęcam aby wybrać się na targi indywidualnie z przyjaciółmi lub z rodziną i odwiedzić wystawców bezpośrednio w Krakowie  lub skorzystać z możliwości uczestniczenia w wydarzeniu w formie online z zacisza własnego domu.

Było bezpiecznie, ciekawie i niezmiernie cieszyły niskie ceny nowości wydawniczych

Tegoroczne święto wszystkich czytelników oficjalnie wystartowało w czwartek w dzień edukacji narodowej. Hasłem przewodnim był cytat z książki „Summa technologiae” Stanisława Lema – „Człowiek żyje zmianą”. Słowa najwybitniejszego polskiego futurologa mają szczególne znaczenie w obecnej rzeczywistości.

Punktualnie o godzinie 12:00, krakowskim hejnałem uroczyście zainaugurowano Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie i po blisko dwóch lat przerwy powróciło stacjonarne wydarzenie literackie, dając nadzieję i przypominając, jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem, życzliwość i uśmiech. Atmosfera w pierwszym dniu była bardzo kameralna która udzieliła się odwiedzającym podczas pobytu. Rekompensowała też brak „topowych” autorów, nieobecnych zniecheciły pewnie ścisłe obostrzenia. Utrudnienia jednak nie odstraszyły entuzjastów festiwalu zwłaszcza młodych miłośników tradycyjnej książki (mimo że sprzedaż biletów odbywała się jedynie online, nie było zniżek, dezynfekcja, maseczki, pomiar temperatury ciała w strefie wejścia i wiele innych). Starsi czytelnicy zapewne woleli pozostać w domu z wiadomych przyczyn. Jako zawodowy czytelnik zaręczam że “nie wiało nudą” było bardzo ciekawie, przyjemnie i niezmiernie cieszyły niskie ceny przy zakupie nowości wydawniczych. Bardzo miło było też efektywnie spędzić czas z bliskimi.

1. 2021 targi

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie tradycyjnie uroczyście zainaugurowano krakowskim hejnałem

2. 2021 targi

Wystawców, autorów i czytekników powitali organizatorzy festiwalu literackiego